Diabetolog – wszystko co musisz o nim wiedzieć przed wizytą

Diabetolodzy to wyspecjalizowani lekarze, którzy pomagają w diagnozowaniu i leczeniu cukrzycy. Diabetolog jest bardziej wyspecjalizowany w leczeniu cukrzycy i jej leczeniu niż endokrynolodzy. Jednak wraz z bardziej widocznymi przypadkami cukrzycy i związanych z nią chorób powstała specjalna gałąź medycyny, a mianowicie Diabetologia. Głównym celem jest konkretna diagnoza i leczenie cukrzycy.

Czym zajmuje się lekarz diabetolog w Poznaniu? – poradnik

Diabetolog pomaga w diagnozowaniu i leczeniu takich chorób jak cukrzyca typu -1 oraz cukrzyca typu 2. Jak również takie choroby jak:

  • Cukrzyca wywołana w czasie ciąży- cukrzyca ciążowa
  • Neuropatia cukrzycowa – zaburzenia nerwowe
  • Nefropatia cukrzycowa – zaburzenia nerek
  • Hipoglikemia i hiperglikemia
  • Inne powikłania spowodowane cukrzycą

Cukrzyca może powodować dalsze problemy z nerwami, sercem, wątrobą, oczami, nerkami, wzrostem i metabolizmem. W takim przypadku Diabetolog w Poznaniu może zażądać opinii biegłego lekarza z innych dziedzin medycyny. Należą do nich opinia specjalisty od nerek (nefrologa), specjalistów od nerwów (neurologa) itp.

Diabetologia w Poznaniu – poznaj czym jest choroba cukrzycowa – poradnik

Cukrzyca przez wielu jest nazywana chorobą XXI wieku. Co więcej przyczyna cukrzycy może się różnić w zależności od osoby. U niektórych może to być to przyczyna genetyczna, podczas gdy u niektórych może to być spowodowane stylem życia i złym zarządzaniem wagą. Dlatego diabetolog współpracuje z dietetykiem, edukatorami diabetologicznymi, pielęgniarkami, podologami, specjalistami od stylu życia itp. W ten sposób pomaga w uzyskaniu właściwej informacji o przyczynie, niezbędnej do lepszej diagnozy i leczenia. Sprawdź ofertę na: https://www.neomedica.pl/Diabetolog-Poznań

Diabetolog to lekarz, którego należy odwiedzać, gdy tylko zaczną niepokoić nas pewne objawy związane z nadmierną ilością cukru. Bardzo często objawy te są łagodne i możliwe to wyleczenia, jeśli nasza wizyta nie będzie odkładana. Diabetolog w Poznaniu zapewni kompleksową wizytę podczas której wyjaśni wszystko co będzie nas nurtowało.

  Umywalki do łazienki wpuszczane w blat - nowa definicja elegancji